Społeczna odpowiedzialność dewelopera w kontekście lokalizacji inwestycji przy lesie

5 grudnia 2018
Kabacka Przystań

Coraz więcej osób stawia na kameralne i rodzinne osiedla. Zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie centrum ale jednak na uboczu w willowej dzielnicy, najlepiej w sąsiedztwie terenów zielonych. Dlatego projektująca inwestycję Kabacka Przystań Residence, postawiliśmy na rozwiązania przyjazne środowisku i zdrowych dla człowieka. Dbamy o tę kwestię na każdym etapie powstawania, począwszy od projektu, poprzez budowę i eksploatację.

Wybór działki nie bez znaczenia
Priorytetem w wyborze gruntów pod inwestycję było zachowanie promienia 300 m od granicy Rezerwatu Przyrodniczego Lasu Kabackiego. Cała inwestycja znajduje się w strefie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Obszar ten zapewnia równowagę, ekologiczną pomiędzy terenami czynnymi biologicznie i zabudowanymi, z tego też względu nazywany jest systemem ekologicznej osłony miasta.

Budujemy z najlepszych materiałów
Priorytetem w realizacji inwestycji Kabacka Przystań Residence był wybór materiałów przyjaznych środowisku. Wszystkie segmenty budowane są z cegły silikatowej, wapienno-piaskowe, całkowicie naturalnej, która nie uwalnia żadnych szkodliwych substancji. Natomiast pozostałości z silikatu po budowie w 100% wykorzystujemy do recyklingu.

Smogowi mówimy nie!
W ostatnich latach w Polsce mówi się bardzo dużo o zanieczyszczeniu powietrza smogiem. Aktywiści udowodnili właśnie, że we wnętrzach domów jednorodzinnych na willowych przedmieściach smog bywa większy niż na środku Marszałkowskiej ze względu na niewinne z pozoru kominki na drewno. W związku z powyższym przy projektowaniu osiedla zrezygnowaliśmy z tego rozwiązania. Alternatywą dla tradycyjnych kominków na drewno są kominki elektryczne lub na biopaliwo, które idealnie tworzą przytulną atmosferę i dbają o zdrowie nas wszystkich.

Bardziej eco
Całą inwestycję zaprojektowaliśmy tak, aby do każdego segmentu przynależał prywatny, duży ogród. Na podjazdach zastosowaliśmy eco kratki, które ułatwią wchłanianie wody oraz ładnie zarastają tworząc zielony trawnik, a nie chodnik z betonu. Dodatkowo na drodze wewnętrznej zostanie zainstalowane oświetlenie w ekologicznym systemie LED. Wzdłuż drogi wewnętrznej zostaną posadzone wysokie graby, a na skwerze wydzielimy plenerową siłownię z ternem zielonym.
Dzięki wszystkim zastosowanym rozwiązaniom mają Państwo pewność, że nasze inwestycje powstają na ściśle wyselekcjonowanych terenach oraz wybudowanych z materiałów przyjaznych środowisku. Chcemy zapełnić Państwu komfort, radość użytkowania mieszkania oraz dopełnić satysfakcji z wyboru lokalu w naszej Inwestycji.

Udostepnij: